Proč vybrat pěnu CELTEX?

Pěna CELTEX® patří mezi tzv. vysokoobjemové varianty polyuretanových pěn. Pro výrobu matrací používáme pěnu o objemové hmotnosti až 55 kg/m3. Díky této hustotě pěna velmi dobře odolává jakémukoliv sležení a změně tvaru. Dále se u pěny neprojeví změny v pružení a tvrdosti. Konstrukce materiálu tedy pomáhá zajistit to, že i po letech bude matrace mít právě ty vlastnosti, kvůli kterým jste si ji zakoupili.

Druhou důležitou úpravou materiálu je tzv. Crashing. Zjednodušeně se jedná o předdeformaci a „vyfouknutí“ materiálu v celém jeho objemu bezprostředně po vypěnění. Tato úprava napomáhá ke zvýšení prodyšnosti materiálu. Přebytečná vlhkost, jako je např. pot, v matraci nezůstává a nevytváří tak podmínky pro vznik nečistot, bakterií a roztočů. I toto hygienické hledisko by mělo být u výběru matrace bráno v potaz.

 Přednosti matrace CELTEX

Vysoká elasticita – pěna je tvořena miliony vzájemně propojených buněk, jejichž funkci lze přirovnat k malým samostatným „pružinkám“. Výtečná pružnost zajišťuje rovnoměrné rozložení tlaku v každé poloze při spánku. „Aktivní matrace“ nebrání pohybu při spánku – naopak napomáhá při otáčení a při celkovém uvolnění a regeneraci páteře, kloubů i vnitřních orgánů.

Ukázka výborné elasticity pěny CELTEX® při zatížení kuličkou.

 

Zónování matrací – aktivní matrace CELTEX® jsou charakteristické svým zónováním. Matrace CELTEX® jsou směrově zónové – jednotlivé zóny vycházejí z požadavků na tužší či měkčí podpěru jednotlivých částí těla. Rozložení a tvrdosti jednotlivých zón byly stanoveny na základě dlouhodobého vývoje a testování. Měkčí a pevnější zóny v matraci na sebe plynule navazují – matrace CELTEX® tak nabízejí komfortní pocit při ležení.

 

Výtečná hygiena – matrace CELTEX® nabízejí díky struktuře otevřených pórů výtečnou hygienu lůžka. CELTEX® je prodyšný, optimálně dýchá a vyrovnává teplotní rozdíly. Aktivně tak ovlivňuje mikroklima spánku. CELTEX® velmi dobře odvádí tělesnou vlhkost. Matrace CELTEX® neobsahují alergeny – jsou alergicky neutrální a jsou tak vhodné i pro děti, alergiky a astmatiky.

Pórovitou strukturu pěny CELTEX® lze přirovnat ke struktuře včelí plástve.

 

Dlouhá životnost – matrace CELTEX® mají vynikající tvarovou stálost a dlouhou životnost. Tvar a užitné vlastnosti matrací zůstávají zachovány i při dlouhodobém užívání. Záruka na jádra matrací označených logem CELTEX® je 10 let. CELTEX® zároveň splňuje evropské bezpečnostní předpisy na nehořlavost matracových jader.

Garance zdraví a kvality – matrace CELTEX® byly klinicky testovány a jsou vhodné i při problémech s pohybovým aparátem. Každé jednotlivé jádro matrace je certifikováno razítkem s logem CELTEX®. Materiál také umožňuje svoji zpětnou identifikaci – CELTEX® obsahuje stopové prvky, které lze laboratorně zjistit i po dlouhé době užívání. Tímto způsobem je zaručena „pravost“ všech matrací CELTEX®. Výrobky z materiálu CELTEX® jsou recyklovatelné.


Zdravotní problémy a matrace CELTEX

Široká škála nastavení, která lze u matrací z pěny CELTEX® volit, dovoluje individuálně reagovat i na konkrétní zdravotní problémy. Matrace byly klinicky testovány a jsou vhodné i při problémech s pohybovým aparátem. Matrace neobsahují alergeny – jsou alergicky neutrální a jsou tak vhodné i pro děti, alergiky a astmatiky.

Je ale potřeba říci, že matrace je prevencí, ne lékem. Při výskytu závažnějších potíží se zády doporučujeme výběr matrace vždy konzultovat s lékařem. Tento by měl minimálně doporučit optimální tvrdost, popř. specifickou konstrukci. Na prodejně poté matraci doladíme přesným nastavením na Vaši váhu, výšku a preferovanou polohu při spaní.

 


Ergotypy podle výšky postavy

S rozdílnou výškou postavy se u jednotlivých osob liší i vzdálenosti mezi ramenem, pasem a boky. Matrace CELTEX® tuto skutečnost – tj. rozložení tvrdších a měkčích zón v matraci – zohledňují v ergotypech. Vzájemná vzdálenost jednotlivých zón v matraci (především bederní a stehenní výztuhy) se liší dle výškového typu osoby. To znamená, že např. menší osoba má jiné rozložení (vzdálenost) zón v matraci než osoba vyšší.

Ergotyp A – pro výšku postavy do cca 170 cm

Ergotyp B – pro výšku postavy od cca 170 do cca 190 cm

Ergotyp C – pro výšku postavy nad cca 190 cm

Ergotyp 0 – univerzální ergotyp

 


Životnost matrace, kdy ji vyměnit?

Při použití vysokoobjemové pěny CELTEX® se výrazně omezuje jakýkoliv vývoj matrace. Matrace v průběhu užívání nemění výrazně svůj tvar, pružení a pevnost. Díky zvýšené prodyšnosti materiálu se také zamezí hromadění vlhkosti a potu, který by materiál narušoval a jednotlivé buňky pěny slepoval. Díky tomu Vám matrace bude dobře sloužit po celou dobu její hygienické životnosti. Ta by se u matrace měla pohybovat kolem 10 let. Dle našich zkušeností ale zákazníci, kteří se o své matrace starají – perou potahy, matrace větrají a pravidelně otáčí, využívají své matrace i výrazně delší dobu, např. 12-15 let. Tuto dobu je samozřejmě potřeba brát individuálně, dle potřeb zákazníka – např. alergie, astmata.

Obecně doporučujeme zákazníkům zvýšenou opatrnost při výběru matrací, u kterých výrobci avizují životnost a nebo dokonce záruku v délce i 25 – 30 let.

 


Záruka na jádro matrace?

Matrace CELTEX® mají vynikající tvarovou stálost a dlouhou životnost. Tvar a užitné vlastnosti matrací zůstávají zachovány i při dlouhodobém užívání. Smluvní záruka na jádra matrací označených logem CELTEX® je 10 let. CELTEX® zároveň splňuje evropské bezpečnostní předpisy na nehořlavost matracových jader.

 


Individuální nastavení a výroba?

Matrace CELTEX® pro Vás vyrábíme přímo my ve Valašském Meziříčí v ČR. I díky tomu jsme schopni reagovat na atypické a jiné specifické požadavky. Ať už se jedná o konstrukci dané matrace nebo její rozměry. V případě požadavku vyrobíme také jakýkoliv tvar. Máme zkušenosti s vybavením domů, hotelů, zdravotnických zařízení, ale např. také lodí, karavanů i nákladních automobilů.